مهدی صمدانی جمعه 24 آبان 1398 04:09 ب.ظ نظرات ()

با درود به برگزیدگان و دردآشنایان عزیز،

درود بر قهرمانان گمنام، مراقبت کنندگان از بیماران فرسایش مغز

 

قبلا در باره ماه نوامبر که ماه تشکر و سپاسگزاری از فرشتگانی است که بدون چشمداشت، مسئولیت مراقبت کردن از عزیزی را که به آلزایمر یا سایر انواع فرسایش مغز(دمانس) مبتلاست برعهده گرفته‌اند، صحبت کرده‌ایم.

 

به احترام این ماه جلد اول کتاب راهنمای مراقبین فرسایش مغز را تا پایان ماه نوامبر مطابق با ۹ آذرماه با ۲۵٪ تخفیف به شما تقدیم می‌دارم.همانطور که باخبر هستید، چاپ سوم جلد اول منتشر شده است و قیمت روی جلد آن ۳۵۰۰۰ تومان است. ولی تعداد کمی از چاپ دوم هنوز موجود است که آنها را به همان قیمت قبلی یعنی ۲۰۰۰۰ تومان عرضه می‌کنم. 

 

جلد دوم کتاب که دنباله مطالب جلد اول است شامل مقالات تازه‌ایست که بعد از جلد اول در وبسایت دردآشنا منتشر کرده ام. چاپ آن دردست اقدام است و به زودی در اختیار شما عزیزان قرار خواهد گرفت.

 

لطفا اگر مراقب نیازمندی را می شناسید به‌من معرفی نمایید تا کتاب را رایگان برایشان ارسال کنم.

 

 

 

اطلاعات بیشتر برای سفارش کتاب در وبسایت دردآشنا: http://dardashna.ir/?p=3027

 

 گزیده‌ای از اظهار نظر متخصصین را برایتان نقل می‌کنم:

 

اقدام آقای صمدانی برای کمک به سایر مراقبت کنندگان و خانواده‌ها… همواره برای من به‌عنوان یک الگوی رفتاری نمونه، مثال زدنی بوده است. حاصل یکی از با ارزش‌ترین قدم‌هایی که در این خصوص در کشور ما برداشته شده است  هم‌اکنون در دستان شماست…  من اطمینان دارم که محتوای این کتاب و فصل‌هایی که بدانها پرداخته شده است…  راهگشای مشکلات بسیاری از خانواده‌های مبتلا خواهد بود.

دکتر مریم نوروزیان

استاد بیماری‌های مغز و اعصاب، دانشگاه علوم پزشکی تهران

 

این کتاب چند ویژگی دارد که شاید کمتر بتوان در جای دیگری سراغ قرار گرفت...

حاصل تجربه عملی فردی است که با نهایت دلسوزی و عشق مراقبت کرده است...

به‌دنبال مطالعه عمیق طی سالیان دراز بدست آمده است...

و پس از بررسی علمی و آکادمیک توسط متخصص این بیماریها ویراسته شده است.

ویژگی دیگر این کتاب نثر آسان و بدون واژه های سنگین (است) ... بنابراین نثری روان و تاثیر گذار دارد.

دکتر حسینعلی ابراهیمی

استاد بیماری‌های مغز و اعصاب، دانشگاه علوم پزشکی کرمان

 

این (نوشته‌ها) ... ومتون آن بسیار مرتبط، صحیح، ودرعین حال ساده می باشد ومطمئنم که می‌تواند مورد استفاده تمام فارسی زبانانی قرار گیرد که یا خود وظیفه مراقبت از افراد مبتلا به بیماری دمانس را به عهده دارند و یا در خانواده افراد مسن را در کنار خود دارند.

دکتر شهرزاد مظهری

دانشیار بیماری‌های اعصاب و روان، دانشگاه علوم پزشکی کرمان

 

...اگر شما مراقبت از بیمار مبتلا به دمانس را بر عهده دارید در این راه تنها نیستید. ... لا‌علاج بودن این بیماری به این معنی نیست که ما ... نتوانیم برای بالا بردن کیفیت  (زندگی) این بیماران کار دیگری انجام بدهیم.  پروژه دردآشنا ... توسط آقای صمدانی و در جهت بهبود دانش و آگاهی مراقبین بیماران مبتلا به دمانس شروع شده است... برای من بسیار باعث افتخار است که شاهد تاثیر شگرفی هستم که این زحمات در بهبود کیفیت مراقبت‌های درمانی و بهداشتی بیماران دارند  و در نتیجه آلام آنها و مراقبین‌شان کاهش یافته است.

دکتر کاوه شفیعی

استادیار بیماری‌های مغز و اعصاب، دانشگاه علوم پزشکی کرمان

 

جناب صمدانی عزیز. خواستم بگم، این یک کتاب کم نظیر در حوزه کتاب های فارسی است…اما دیدم واژه”کم نظیر” بی انصافی است…..چرا که باید گفت این یک کتاب بی نظیر است….و تک تک جملات آن ماحصل تلاش و تجربه است. ویژگی منحصر به فرد کتاب سادگی بیان آنست که هم قشر آکادمیک و هم خانواده ها می توانند از آن بهره بگیرند.  

مجتبی آزادبخت

دکترای تخصصی ژرونتولوژی