مهدی صمدانی دوشنبه 11 تیر 1397 08:35 ب.ظ نظرات ()

درود بر دردآشنایان و برگزیدگان عزیز


در بلاگ قبلی دلیل نیاز به ثبت وقایع روزانه را بر شمردم. در دنباله آن، در این


بلاگ به شرح جدولی که برای ثبت وقایع طراحی کرده ام می پردازم. 


فایل پی دی اف جدول برای چاپ و استفاده شما عزیزان در انتهای 


بلاگ ذکر شده است.


 

روز هفته:                                                      تاریخ:

ساعت

مایعات

خوراک

فعالیت ها

بهداشت

نوار

توضیحات شکل شماره ۱  جدول ثبت وقایع روزانه
 

توضیحات بیشتر در مورد جدول وقایع روزانه

در سطر اول تاریخ و روز هفته را ثبت کنید با بایگانی کردن این اوراق به ترتیب تاریخ، سیر و پیشرفت بیماری و کارهای انجام شده را می توانید مورد بررسی قرار دهید.

جدول وقایع روزانه فوق به هفت ستون به شرح زیر تقسیم شده است. شما می توانید بر حسب سلیقه و نیازتان، تعداد ستونها را کم یا زیاد کنید:

1.     زمان: در این ستون ساعات روز، مثلاً از ساعت 8 صبح تا 9 شب درج شده است.

2.     مایعات: نوع مایعات خورانده شده از جمله آب، آب پرتقال، شیر و غیره و مقدار آن مثلاً یک لیوان یا نصف لیوان، و ساعت دقیق آن مثلاً 8:30 را در ردیف ساعت مربوطه یادداشت کنید.

3.     خوراک: نوع خوراکی مصرفی از جمله بستنی، بادام، فرنی (صبحانه)، آبگوشت (ناهار)، چای و شیرینی، ماست و خرما، داروهای مصرفی و غیره را با درج مقدار و زمان دقیق آن در این ستون ثبت نمایید.

4.     فعالیت ها: نوع فعالیت ها، از جمله پیاده روی، نقاشی، گلدوزی، قصه خوانی، ماساژ دست و پا، اصلاح صورت و غیره را با ذکر زمان یا مدت انجام آن، مثلاً پیاده روی به مدت 20 دقیقه، در این ستون یادداشت کنید.

5.     بهداشت: زمان و مقدار ادرار و مدفوع، کیفیت آن مثلاً مدفوع کامل و نرمال یا نیمه کامل و شل، شستن دست و صورت، حمام رفتن، مسواک زدن و غیره را با درج ساعت دقیق در این ستون یادداشت نمایید.

6.     نوار و پوشک: در صورتی که بیمار از لوازم بی اختیاری مثلاً نوار بی اختیاری یا پوشک استفاده می کند، خیس بودن یا کثیف بودن و زمان آن را در این ستون درج نمایید

7.     توضیحات: در این ستون در صورت لوزم توضیحات اضافی برای هر ساعت و فعالیت درج می شود. توضیحات مثلاً اینکه از فعالیت پیاده روی راضی بود، شیر را با اشتها نوشید، به قصه خوانی توجه کامل داشت، چرت می زد، بی حال و کسل بود، عصبانی و پرخاشگر بود، مضطرب بود و امثال آن برای توجه به سیر بیماری، اثر داروها و توانایی انجام فعالیت ها بسیار ضروری است. در همین ستون، فشار خون و درجه حرارت بیمار را در ابتدا و در پایان روز، یادداشت کنید.

در انتهای جدول و در پایان هر روز یا هر شیفت، مراقب مشاهدات کیفی را در مورد بیمار یادداشت می کند. مثلاً اینکه بیمار همکاری می کرده یا نه، چه مدت احتیاج به استراحت داشته، کم تعادل بوده، زیاد صحبت می کرده، کم حرف بوده، و سایر مشاهدات خود در مورد بیمار را درج می نمایید


برای فایل پی دی اف ثبت وقایع روزانه روی لینک زیر کلیک کنید.


http://dardashna.ir/wp-content/uploads/2016/07/%D8%AC%D8%AF%D9%88%D9%84-%D9%81%D8%B9%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%AA%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%B1%D9%88%D8%B2%D8%A7%D9%86%D9%87-1.pdf